Beyorganik – HUSEYIN KINAY

”BEYORGANİK” ile ”YERLİ TOHUM-ORGANİK” tutkumu gerçekleştiriyorum. ”YERLİ TOHUM-ORGANİK” üretmek veya ”YERLİ TOHUM-ORGANİK” üreten üreticilerle üretimi gerçekleştirirken aslında müşterimizi de bu tutkumuza ortak ve tanık yapıyoruz…

BEYORGANİK markası daha çok bir anne ve yerli tohum tutkusunun bir ziraat mühendisi teknik bilgisi ile sentezidir; diyebiliriz….

Anadolu bakliyatın ve tahılın gen merkezidir. Mezopotamya dediğimiz bölge mercimeğin, nohudun ilk yetiştirildiği, dünyaya yayıldığı yerdir. Bu nedenle Türkiye’de yetiştirilen bakliyat ürünlerinin kalitesi, rehası, tadı farklıdır ve tüm dünyada tercih edilirliğine sebeptir.

Yerli tohumla üretimi bölgesine göre gerçekleştiriyoruz. Üstelik bazı ürünlerimiz ”ENDEMİK” türlerdir, atalık tohumlardır…

Her bir bakliyat ve tahıl ürünümüz o kadar organik ve canlı ki; alıp çimlendirmek isterseniz bunu bile tohumlarımızla gerçekleştirebilirsiniz. Rahatlıkla filizlendirme yapıp yemeklerinizde ve salatalarınızda kullanabilirsiniz.
Tohumlarımız o kadar yerli ki; buğdayımız sadece Sivas’ta yetişen ZERON buğdayıdır. Bu buğdayı orada ki halk sadece kendilerine kullanacakları kadarını yetiştirir. Bir de BEYORGANİK olarak biz orada ki çiftçisiyle birlikte yetiştiririz, Sivas’ta.

(Soner Yalçın-saklı seçilmişler, sayfa 57:
Sadece ”Kavılca” mı, ”Siyez” mi; Anadolu’da binlerce yıldır bilinen ürün veren ”ZERON”,”Şahmaran” gibi buğday çeşitleri yok olmaya yüz tuttu. Bunların yerine ne geldi?”
der; ilk paragrafında.

BEYORGANİK GIDA ürünleri, sizler, çocuklarınızın ve çocuklarımın sağlığı için özenle paketlenmiş ve uluslararası sertifikasyon kuruluşu Met Ekolojik Kontrol Sertifikasyon Ltd. Şti. tarafından da sertifikalandırılmıştır.

Ekolojik dengeyi korumak, sağlıklı bireyler yetiştirmek ve bizden sonraki nesillere yaşanabilir bir gezegen bırakmak adına, organik tarımı destekliyoruz.

BEYORGANİK ürününü elinize ilk aldığınızda ise etiketinde ”yöre” sinden hemen anlarsınız. Paketi açtığınızda ise paketin içinde ki aromasından, sonrasında ise pişirdiğinizde ki lezzet farklılığından gözlemleyip damak tadından hissedersiniz.

ORGANİK TARIM NEDİR?
Havayı, suyu ve toprağı kirletmeden, erozyonu, toprağın tuzlulaşmasını, hastalık ve zararlıların olumsuz etkisini elle veya mekanik yollarla en aza indirgeyecek tarımsal tekniklerle, Türkiye’de ayrıca-ek olarak GDO’lu tohum kullanmadan yapılan doğa dostu, çevreye zarar vermeyen sürdürülebilir tarımsal üretim şeklidir; ”organik tarım”. Daha az karbon ayak izidir.

Yerli tohum organik üretimi, yapmak bizim için bir tutkudur.